30 Ocak 2015 Cuma

Lancome Teint Idole Silky Mat Fondoten

Lancome'un bu fondotenini rengi ona uymadığından kardeşim vermişti, ben de bitirmeye yaklaşmışken düşüncelerimi yazmak istedim.
Baştan bu fondoteni beğenmediğimi söyleyeyim. Kıvamı o kadar sıvı ki ağzı sürekli akıtıyor ve sadece süngerle uygulanabiliyor. Yanınızda taşımaya kesinlikle uygun değil. Kapatıcılığı ortadan biraz daha fazla, ince yapılı olmasına rağmen güzel kapatması beğendiğim bir yönü oldu. Mat bitişli bir fondoten fakat yağlı cildiniz varsa pudra ile sabitlemeniz gerekecektir. Kalıcılığı fena değil, uçup gitmiyor fakat 12 saat de dayanmıyor kesinlikle. Sabah 7 gibi sürdüğümde öğleden sonra 2-3 gibi kaybolmaya başlıyor. Her yönden orta karar bir fondoten.


Bu da swatchı, bendeki renk biraz pembe ama yayılınca çok belli olmuyor ve sarı tonlu bir pudrayla dengeliyorum. Mat bitişini resimde görebilirsiniz.

Neden beğenmedin derseniz kötü bir fondoten değil ama 80-90 TL arası fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum. Yine de yüzde ağırlık yapmayan, ince ama kapatıcı, mat bitişli bir fondoten bakıyorsanız seçenek olabilir.

2 yorum: