19 Eylül 2012 Çarşamba

Yeni Bir Project 10 Pan

Son zamanlarda çok fazla kozmetik alışverişi yaptığımı fark ettim. Artık bütçemi daha çok kışlık kıyafetler için kullanacak ve yeni bir Project 10 Pan'e başlayacağım.

İlk projem ne yazık ki istediğim gibi gitmedi. Hem arada ufak tefek şeyler almaya devam ettim  hem de 10 üründen 7sini tamamen bitirebildim. Ama bu sefer dayanıklı olmaya kararlıyım.

Bu Project 10 Pan'de alışveriş için çok katı olmayacağım ama projemdeki bitmesi gereken 10 ürün çeşidinde bunlar bitmeden yeni bir şey almayacağım.

İşte bunlar da 10 talihlilerimiz:
1) LA Splash Hydra Liquid Shadow: Bu fara gerçekten bayılıyorum! Sıvı kıvamda olduğundan kendi fırçası ile gözkapağına yayılıyor ve kuruması da biraz sürüyor ama kuruduktan sonra gerçekten hem aşırı kalıcı hem de metalik rengini toz farlara göre harika veriyor. Bendeki renk duality soğuk tonlu metalik bir kahve, bunu Limango'da yakalamıştım. Rastlarsanız bu seriye bakın derim. 3/4ü duruyor.

2) Avon Clearskin Blemish Clearing Cover: Ne yazık ki kapatıcılığı sıfır olduğundan makyaj bazı olarak işe yarıyor. Yarısı duruyor bunun da.

3) Avon Naturals Daily Hair Refresher: Kiraz çiçeği kokulu bu spreyin güzel kokmaktan başka bir yararı yok bence. Sıkıp sıkıp bitireceğim. Neredeyse dopdolu kendisi.

4) Watsons Çikolatalı Kuru Şampuan: Bunu ayak parmağım kırıkken az duş alabildiğimden çok kullandım ama şu sıralar unutuldu gitti. Çeyreği şişede duruyor.

5) Avon ColorTrend Ruj Passion Peach: Birkaç sene önceki sevgililer günü serisinden kalp şekilli bu ruju hem hoş kokusu hem de şeftali rengi dolayısıyla seviyorum. Her türlü makyaja yakıştığından hemen bitirmek hedefim. Yarıdan fazlası duruyor.

6) Avon Tester Rujlarım Sequin ve Red Kiss: Bu mini rujlar aylardır makyaj çantamda geziyor ama ikisini de pek sürmüyorum. Bitsinler de çantama yenisi girsin.

7) Joy Gloss: Bu kırmızı gloss bana Joy dergisinden hediye gelmişti. Kırmızı dudaklar pek tercih etmediğim bir makyaj ama bu glossun rengi hoşuma gidiyor, hem de çok yapışkan bulmuyorum. 3/4ü duruyor.

8) Elf Minty Lip Gloss Chicago: Bu glossu aslında aşırı aşırı aşırı eviyorum. Hem rengi tam benlik (altın-bronz) hem naneli yani dudağı serinletip karıncalandıran yapıda hem de yapış yapışlığın ysi yok. Havalar çok soğumadan bu sene bitmeli bu da. 3/4ü var.

9) Elf Far Bazı: Evde Too Faced ve Urban Decay bazlarım birikti, pek memnun kalmadığım bu ürünü bir an önce tüketmek istiyorum. Yarısından fazlası duruyor şu an.

10) Misten 119 Gri Göz Kalemi: Bu kalem de bir süredir benimle, hazır küçülmüşken bitirme zamanı geldi. Akma sorunu olduğundan fazla memnun değilim ama zaten bu kalemler ucuza satıldığından fazla birşey beklememek lazım. Yarısından azı duruyor.


Bu on ürünün içinde ruj, gloss, far, makyaj bazı, göz kalemi ve saç ürünleri olduğundan Project 10 Pan'im bitene kadar far, kalem, dudak ürünü, saç bakım ürünü ve baz almayacağım. Özellikle dudak makyajı ağırlıklı oldu seçimlerim ama evde aşırı çok ruj ve gloss birikmesi yaşadığımdan bir kısmının artık gitmesi gerekiyor.

Umarım kozmetik orucumu bozmadan bu ürünleri tüketmeyi başarabilirim...

Swatchlar:2 yorum:

 1. Hadi bakalım, bol şans ;)
  Bitir de ABD'den bir sürü yeni ve Türkiye'de satılmayan ciciler alıp bizlere tanıt ;)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tanıtılacak şey doldu taşıyor aslında, fırsat bulunca yazılarını yayınlayacağım :)

   Sil